Stor Perde

Kumaş Stor Perde

Rulo seklinde toplanir. Zincir kontrol sistemli yada yayli kontrol sistemli üretilebilir. Ayrica istek dogrultusunda motorlu yada uzaktan kumandali üretilebilir. Kumaslari kendine özgü ve özel aprelidir.
Stor perdeler, günesi filtre edici, gölgeleyici ve karartici özelliklere sahip farkli içerikte kumaslardan üretilir. Günes isinlarini filtre edici stor perdeler, screen (örgü) ve tül olmak üzere iki gruba ayrilir. Screen (örgü) stor perdelerin ana islevi günes isinlarini önemli ölçüde filtre edebilmekle birlikte, kapali konumdayken disarinin görünmesini saglamaktir. Örtülü konumdayken, günesin rahatsiz edici isinlarini filtre edebilmesinin yani sira, mekanin aydinlik kalmasina yardimci olur. Bu sayede büyük ölçüde enerji tasarrufu saglar.

Her kumasdan, stor perde yapilamaz. Nedeni ise; kumaslarinin özel apreli olmasidir. Yikanma özelligi yoktur, silinebilir, kumasin deforme olmasi durumunda mekanizma sabit kalmak üzere, sadece kumasi yenilenebilir. Standart kumaslarin yani sira, yanmazlik özelligi bulunan ve tam karartma saglayan (blackout) seçenekleri de mevcuttur.

Ahşap Stor Perde

Ahşap stor mekanik perde sistemlerinde biri olan ahşap stor perde çeşitlerimiz bambu ve ramin olmak üzere tercihinize göre rulo sarım stor veya katlamalı stor olarak üretilmektedir. Genellikle evlerde, açılı çatı camlarında, yazlık evlerde, cafe ve restaurantlarda tercih edilmektedir.

Ahşap stor perdeler uzak doğudan ithal edilmekte olup, yıkanma özelliği yoktur. Ahşap stor perdeler nemli bir bezle veya statik fırçalar ile temizlenmesi önerilir